Właśnie zapraszamy prelegentów na edycję 2020

Poniżej zobaczysz kto był z nami w zeszłym roku

Prelegenci

Wystąpienia światowej klasy ekspertów i wizjonerów. Mocne, dynamiczne prezentacje, historie opowiadane z perspektywy praktyków, osób zarządzających największymi firmami w branży. Ich dopełnienie będą stanowić panele dyskusyjne. Naprawdę dyskusyjne - dwie osoby, dwa mocne światopoglądy, dwie spojrzenia na problem.
Nabil Malouli
Vice President
DHL
Daniel Buczkowski
Head of Expansion, Europe
Uber Freight
Ferenc Lajko
ex-CEO
Waberer's
Arkadiusz Glinka
Dyrektor Transportu
C.H. Robinson
Marcin Sugak
Head of Business Development
Ericsson
Asparuh Koev
Założyciel, CEO
Transmetrics
Brad Hollister
CEO i Współzałożyciel
SwanLeap
Pieter Kinds
CEO
TenderTool
Maciej Jędrzejczyk
Blockchain Leader CEE
IBM
Szymon Knychalski
Redaktor Naczelny, CEO
Trans.INFO
Karol Suliński
Założyciel, Właściciel i CEO
FREIGHTGROUP.co
Marc Papenhoff
Director of Business Development
InstaFreight
Igor Ziniewicz
Owner & VicePresident
Davidson Consulting
Arkadiusz Kawa
Dr. Hab., dyrektor
Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Logistyki i Magazynowania
Katarzyna Ciupa, PhD
Blockchain Analyst and Consultant, Next Level Thinker
Bogdan Kosturek
CTO
Trans.eu Group
Renata Davidson
Owner & President
Davidson Consulting
Adrian Kosowski
Kierownik ds. Badań i Współwłaściciel
Navalgo
Kamil Kalużny
Head of Presales
makeitright
Nick Bailey
Head of Research
Transport Intelligence
Maximilian Schaefer
Współzałożyciel i Dyrektor Zarządzający
InstaFreight
Wkrótce kolejne nazwiska

Nabil Malouli

Vice President DHL

Nabil Malouli to innowator, inwestor i doradca start-upów. Kieruje rozwojem innowacyjnych projektów logistycznych wspierających globalne firmy z listy Fortune 500. Wspólnie ze swoim zespołem zarządza i rozwija inicjatywy związane z e-commerce, cyfryzacją, big data, dronami, pojazdami autonomicznymi, automatyką i robotyką.

Kraj: USA

Prezentacja: Przyszłość logistyki ostatniej mili – ludzie kontra roboty
Piątek, 25.10, 09:00 – 09:45

Daniel Buczkowski

Head of Expansion, Europe Uber Freight

Daniel Buczkowski jest Szefem Europejskiej Ekspansji platformy logistycznej Uber Freight. Przed tą rolą, był odpowiedzialny za strategię i planowanie rozwoju Ubera w Europie, na Bliskim Wschodzie iw Afryce.

Daniel dołączył do Ubera w 2014 roku, a jego główną rolą było wdrożenie usług przewozowych na terenie Niemiec. Od tego czasu pełnił w firmie różne role, od marketingu, przez operacje regionalne aż po zarządzanie relacjami z klientami.

Daniel jest posiadaczem tytułu magistra brytyjskiego Uniwersytetu Portsmouth. Choć jest obywatelem niemieckim, to jego miejscem do życia jest Amsterdam, w którym mieszka wraz ze swoją żoną.

Kraj: Holandia

Prezentacja: Tworzenie sieci połączonej cyfrowo
Czwartek, 24.10, 12:40 – 13:10

Ferenc Lajko

ex-CEO Waberer's

Ferenc Lajko jest doświadczonym menedżerem transportu, który odegrał kluczową rolę w przygotowaniu i wprowadzeniu Waberer’s International, europejskiego lidera w dziedzinie transportu ciężarowego o przychodach ponad 730 milionów euro, do wejścia na giełdę papierów wartościowych w 2017 r. W ciągu 14 lat pracy w Waberer’s zarządzał m. in. projektami z dziedziny cyfryzacji procesów wewnętrznych i zewnętrznych firmy, co poprawiło efektywność procesów krajowych i międzynarodowych. Jest zapalonym zwolennikiem cyfrowej rewolucji łańcucha dostaw i wykorzystania inteligentnych technologii w tradycyjnym sektorze transportu.

Kraj: Węgry

Debata: Czy mali, cyfrowi spedytorzy zupełnie zdominują rynek kosztem aktualnych gigantów?
Z udziałem: Maximilian Schaefer, Arkadiusz Glinka
Czwartek, 24.10, 10:40 – 11:10

Arkadiusz Glinka

Dyrektor Transportu C.H. Robinson

Ekspert w dziedzinie transportu krajowego i międzynarodowego oraz specjalista w zakresie technik informacyjnych w logistyce m.in. Big Data, systemów zarządzania transportami (TMS) oraz integracji procesów optymalizacji łańcucha dostaw. Z branżą transportową związany od blisko 20 lat. W 2007 roku założył Apreo Logistics, która w ciągu zaledwie pięciu lat stała się jednym z wiodących dostawców usług logistycznych w Polsce, zatrudniając 300 pracowników w 21 biurach w Polsce i w Niemczech. W 2012 roku doprowadził do połączenia Apreo z C.H. Robinson, gdzie objął funkcję Dyrektora Transportu na Europę Środkową i Wschodnią.

Kraj: Polska

Prezentacja: Rola 3PL w transformacji cyfrowego łańcucha dostaw
Czwarte, 24.10, 09:10 – 09:30

Debata: Czy mali, cyfrowi spedytorzy zupełnie zdominują rynek kosztem aktualnych gigantów?
Z udziałem: Maximilian Schaefer, Ferenc Lajko
Czwartek, 24.10, 10:40 – 11:10

Marcin Sugak

Head of Business Development Ericsson

Ekspert w dziedzinie innowacji z dziesięcioletnim doświadczeniem w zarządzaniu rozwojem biznesu. Przez ostatnie pięć lat szef sektora publicznego i przemysłowego w firmie Ericsson. Odpowiedzialny za sprzedaż rozwiązań w obszarze 5G / LTE, w tym prywatnych mobilnych sieci szerokopasmowych i IoT. Inicjator współpracy Ericsson-a z licznymi start-upami w Polsce. Ściśle związany z projektem pilotażowego wdrożenia 5G w Łodzi. Prelegent na wielu konferencjach, autor branżowych publikacji i przedstawiciel Ericsson w Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji. Absolwent Akademii Leona Koźmińskiego. Prywatnie pasjonat nowych technologii, piłki nożnej, tenisa i squasha.

Kraj: Polska

Wystąpienie: Dzięki 5G łańcuch dostaw już nigdy nie będzie taki sam.
Piątek, 25.10, 11:55 – 12:15

Asparuh Koev

Założyciel, CEO Transmetrics

Asparuh Koev to odnoszący sukcesy przedsiębiorca. Obecnie założyciel i CEO Transmetrics – innowacyjnej firmy oferującej analizę danych, prognozowanie popytu i optymalizację predykcyjną dla branży ładunkowej. Asparuh ma też ponad 20-letnie doświadczenie w tworzeniu i dostarczaniu złożonych rozwiązań informatycznych dla wiodących firm logistycznych na całym świecie.

Kraj: Bułgaria

Wystąpienie: Rozszerzona Inteligencja w planowaniu logistyki. Jak to wygląda od kuchni?
Czwartek, 24.10, 10:00 – 10:20

 

Brad Hollister

CEO i Współzałożyciel SwanLeap

Brad Hollister jest dyrektorem generalnym SwanLeap, najszybciej rozwijającej się prywatnej firmy w Ameryce. Pod przewodnictwem Hollistera SwanLeap osiągnął bezprecedensowy wzrost w wysokości 75 660,8% w latach 2015-2018, co spowodowało, że ta firma programistyczna z 6-letnim wtedy stażem istnienia, znalazła się na pierwszym miejscu zarówno na liście 2018 Inc. 5000, jak i Deloitte Technology Fast 500.

Hollister to przedsiębiorca z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat ulepszaniem świata a także – wizjoner technologii SwanLeap nowej generacji. Dzięki ogromnemu doświadczeniu w transporcie, logistyce i łańcuchu dostaw, a także merytorycznie mocnej pozycji Hollistera w branży, SwanLeap jest wiodącym dostawcą kompleksowych technologii transportowych. Ponadto, Hollister jest też gościnnym wykładowcą Wisconsin School of Business na University of Wisconsin-Madison, a także popularnym mówcą w zakresie rozwoju i wyzwań w branży transportowej.

Kraj: Stany Zjednoczone

Prezentacja: Hype kontra rzeczywistość: zobacz, jak podejmować decyzje o technologii unikając branżowych buzzword’ów
Piątek, 25.10, 13:15 – 13:35

Pieter Kinds

CEO TenderTool

Pieter Kinds to właściciel i CEO TenderTool’a, dynamicznie rozwijającej się cloudowej platformy, która obsługuje przetargi na frachty dla przewoźników oraz RFP Management dla spedytorów i przewoźników. Jest także globalnym Dyrektorem ds. Rozwoju Biznesu w ControlPay – firmie wykonującej nawięcej audytów ładunków na wschodniej półkuli. Aktywny od ponad 20 lat, Pieter chętnie dzieli się spostrzeżeniami, przemyśleniami i doświadczeniami na temat nowych technologii, rozwiązań i innowacji w zakresie zamówień logistycznych i audytu frachtu.

Kraj: Holandia

Prezentacja: Jak nie konkurować ceną w dobie “insta pricingu” i transparentnych cen frachtu?
Czwartek, 24.10, 11:40 – 12:00

Maciej Jędrzejczyk

Blockchain Leader CEE IBM

Maciej koncentruje się na rozwiązaniach i usługach blockchain, praktyce dostaw i doskonaleniu transportu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Współpracuje z kluczowymi klientami IBM, identyfikuje miejsca synergii w ramach istniejących sieci biznesowych w celu opracowania i dostarczenia praktycznych rozwiązań. Maciej koncentruje się głównie na analizie i przebudowie procesów biznesowych w łańcuchu dostaw i produkcji. Reprezentował też IBM w sprawach związanych z blockchainem w polskim parlamencie, Ministerstwie Cyfryzacji (Grupa Robocza Blockchain i Walut Cyfrowych), Komisji Nadzoru Finansowego w Polsce oraz Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji.

Kraj: Polska

Debata: Zarządzanie łańcuchem dostaw kontrolowane przez technologię blockchain – utopia, czy namacalna przyszłość?
Z udziałem: Katarzyna Ciupa
Moderator: Karol Suliński
Piątek, 25.10, 13:15 – 13:55

Szymon Knychalski

Redaktor Naczelny, CEO Trans.INFO

Kilkunastoletnie doświadczenie w branży transportowej (Platforma Trans.eu), e-commerce (Neonet) oraz medialnej (money.pl) łączy obecnie jako CEO i redaktor naczelny trans.info – europejskiego serwisu dla transportu i logistyki odwiedzanego przez ponad 700 000 użytkowników miesięcznie. Ewangelista praktycznego wykorzystania danych w ramach idei logistyki 4.0.

Kraj: Polska

Prezentacja: Big data = big challenge. Jak podejmować szybkie decyzje biznesowe w oparciu o posiadane dane
Czwartek, 24.10, 12:20 – 12:40

Karol Suliński

Założyciel, Właściciel i CEO FREIGHTGROUP.co

Ekspert rynku transportowego i logistycznego, z profesjonalną wiedzą teoretyczną oraz wieloletnim, praktycznym doświadczeniem w zakresie transportu drogowego, kolejowego i morskiego oraz rynku magazynowego zdobytym w szeregu państw europejskich. Podzieli się z Państwem swoim know-how w tematach dotyczących transportu, magazynowania i logistyki produkcji zarówno od strony operacyjnej, jak i sprzedażowej. Konsultant firm transportowych, logistycznych, spedycyjnych i innych związanych z szeroko pojętym łańcuchem dostaw.

Kraj: Polska

Debata: Czy mali, cyfrowi spedytorzy zupełnie zdominują rynek kosztem aktualnych gigantów?
Z udziałem: Maximilian Schaefer, Arkadiusz Glinka, Ferenc Lajko
Moderator: Karol Suliński
Czwartek, 24.10, 10:40 – 11:10

Debata: Zarządzanie łańcuchem dostaw kontrolowane przez technologię blockchain – utopia, czy namacalna przyszłość?
Z udziałem: Katarzyna Ciupa, Maciej Jędrzejczyk
Moderator: Karol Suliński
Piątek, 25.10, 13:15 – 13:55

Wystąpienie start-upu: FreightJobs
Czwartek, 24.10

Marc Papenhoff

Director of Business Development InstaFreight

Ekspert łańcucha dostaw z ponad 25 letnim doświadczeniem w branży logistycznej. W swojej karierze zajmował się m. in. opracowaniem, wdrażaniem i zarządzaniem innowacyjnymi wdrożeniami rozwiązań konsumenckich w ramach łańcucha dostaw, digitalizacją tradycyjnych modeli biznesowych oraz zarządzaniem zmianą. Obecnie odpowiedzialny za rozwój biznesu w InstaFreight GMBH, wcześniej przez wiele lat związany z DB Schenker jako Global Business Development Vertical Market Automotive i szef projektu Drive4Schenker – który zbudował i prowadził od podstaw.

Igor Ziniewicz

Owner & VicePresident Davidson Consulting

Od 11 lat uczestniczy w realizacji projektów budowy planów ciągłości działania dla wielu instytucji finansowych (banków, towarzystw ubezpieczeniowych), firm z sektora telekomunikacyjnego, przemysłowego i logistycznego. Kierował projektem budowy pierwszego polskiego systemu informatycznego do budowy i aktualizacji planów ciągłości działania. Jest wiodącym ekspertem w projektach prowadzonych w firmach z sektora energetycznego, teleinformatyki i logistyki. Specjalizuje się w zarządzaniu ryzykiem operacyjnym i oraz w tematyce utrzymania ciągłości działania usług ICT. Jest autorem unikalnej metodyki analizy ryzyka stosowanej w projektach BCM.

Kraj: Polska

Prezentacja: Cyber-bezpieczeństwo = czy hakerzy zniszczą łańcuch dostaw?
Piątek, 25.10, 12:35 – 12:55

Arkadiusz Kawa

Dr. Hab., dyrektor Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Logistyki i Magazynowania

Doktor Arkadiusz Kawa, dyrektor Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Logistyki i Magazynowania, autor ponad 300 prac naukowych, dydaktycznych i popularno-naukowych związanych z logistyką, e-commerce, IT i sieciami biznesowymi. W swojej karierze realizował projekty m. in. dla Volkswagen, Landmark (bPost), Poczta Polska, GS1, Deloitte, AT Kearney, KPMG, BCG, Merlin.pl, SGB-Bank, NaviExpert.

Był też ekspertem w ramach projektu „Gospodarka cyfrowa, innowacyjność i konkurencyjność Azji Wschodniej w GVC” prowadzonego przez Instytut Badań Ekonomicznych dla ASEAN i Azji Wschodniej (ERIA). Ponadto, jest głównym badaczem projektu „Tworzenie sieci wartości w handlu elektronicznym pod kątem logistyki i marketingu”.

DR Kawa jest też członkiem Grupy Roboczej ds. Krajowej Inteligentnej Specjalizacji (przyjaznych środowisku rozwiązań transportowych) w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii w Polsce oraz członkiem Wielkopolskiego Forum Inteligentnej Specjalizacji (specjalizowane procesy logistyczne) w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego. Jest ekspertem w programie Vocational Competence Certificate i autorem zawodowych materiałów edukacyjnych dla logistyków.

Jest wykładowcą na studiach podyplomowych w zakresie logistyki i międzynarodowego zarządzania łańcuchami dostaw oraz e-commerce na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Wykłada również zarządzanie łańcuchem dostaw na Politechnice Gdańskiej i Logistyce Międzynarodowej na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Kraj: Polska

Wystąpienie: Odeślij to! Jak zarządzać zwrotami w e-commerce
Piątek, 25.10, 09:45 – 10:05

Katarzyna Ciupa, PhD

Blockchain Analyst and Consultant, Next Level Thinker

Katarzyna Ciupa to doświadczona bizneswoman, specjalizująca się w technologii blockchain i kryptowalutach. W swojej pracy pomaga firmom dostosować aktualne modele biznesowe do wymagań przyszłości, tak aby mogły jak najlepiej skorzystać z technologii blockchain; buduje także własne biznesy, skupione wpokół technologii blockchain. Prowadzi również badania doktoranckie na temat technologii blockchain i została już wyróżniona tytułem OECD 19 ‘Youth ResearchEdge Winner za pracę z zakresu kryptowalut. Ponadto jest mentorką blockchain stowarzyszenia Internet of Things Austria, członkiem Stowarzyszenia Bitcoin Austria oraz głównym mówcą i trenerem Blockchain na różnych konferencjach międzynarodowych (m.in. IoT Fachkongress, BlockchainTech, Smart Energy Week, Blockchain Alliance).

Kraj: Polska

Prezentacja: Zarządzanie łańcuchem dostaw kontrolowane przez technologię blockchain – utopia, czy namacalna przyszłość?
Piątek, 25.10, 12:55 – 13:15

Bogdan Kosturek

CTO Trans.eu Group

Lider wykonawczy IT oraz menedżer zespołów technologicznych i dostawczych od 25 do 2000 osób, członek rad nadzorczych i dyrektorów polskich firm informatycznych. Zarządzał złożonymi projektami o budżetach w wysokości kilkudziesięciu milionów złotych. Autor wielu innowacyjnych rozwiązań technologicznych i biznesowych, a także skalowalnych i wydajnych modeli organizacyjnych; koncentruje się na poprawie wartości biznesowej (wzrost obrotów z 5 do 200 mln PLN), wydajności (produkcja oprogramowania z podwójną prędkością) i ciągłym doskonaleniu procesów.

Kraj: Polska

Prezentacja: Cyfrowe spedycje to nie wszystko – rzecz o ekonomii współdzielenia w logistyce
Czwartek, 24.10, 10:20 – 10:40

Renata Davidson

Owner & President Davidson Consulting

Jako pierwsza osoba w regionie CEE uzyskała tytuł Associate Business Continuity Professional (ABCP) przyznawany przez Disaster Recovery Institute International. Kierowała projektami budowy planów ciągłości działania w wielu instytucjach finansowych, firmach z sektora telekomunikacyjnego, przemysłowego i logistycznego. Piastowała funkcję eksperta w zakresie zarządzania ciągłością działania przy Ministerstwie Infrastruktury. Posiada najwyższy poziom certyfikacji potwierdzony certyfikatami akredytowanymi przez Professional Evaluation & Certification Board PECB ISO 22301:2012 Master – License PECB-BCMSM-10000. Pełni funkcję Eksperta Polskiego Centrum Akredytacji w obszarze systemów zarządzania ciągłością działania.

Kraj: Polska

Prezentacja: Jak zapewnić ciągłość łańcucha dostaw w czasie katastrof pogodowych?
Piątek, 25.10, 12:15 – 12:35

Adrian Kosowski

Kierownik ds. Badań i Współwłaściciel Navalgo

Adrian Kosowski jest kierownikiem ds. badań i współzałożycielem NavAlgo, firmy dostarczającej kompletne rozwiązania w zakresie inteligentnej alokacji zasobów w logistyce. Ekspert w zakresie algorytmów i sztucznej inteligencji z ponad 15-letnim doświadczeniem w dziedzinie badań i rozwoju. Jest współautorem ponad 100 publikacji naukowych obejmujących teorię i zastosowania algorytmów, modelowanie sieci transportowych, analizę złożonych systemów i różnorodne obszary sztucznej inteligencji oraz teorię uczenia się bez nadzoru w zastosowaniach przemysłowych sieci neuronowych. Brał udział w projektach przemysłowych z zakresu logistyki i transportu, związanych z optymalizacją sieci, planowaniem trasy, analizą predykcyjną i optymalizacją w warunkach niepewności. Posiada doktorat z informatyki uzyskany w wieku 20 lat, a także magisterium z fizyki i matematyki. Wykłada również w Ecole Polytechnique w Paryżu.

Kraj: Wielka Brytania

Prezentacja: Smart Data w logistyce – inwestycja w platformę AI czy technologie IoT?
Piątek, 25.10, 10:05 – 10:25

Kamil Kalużny

Head of Presales makeitright

Od 12 lat dostarcza, projektuje lub zarządza projektami i jednostkami organizacyjnymi związanymi z automatyzacją w zakresie zarządzania jakością, systemów informatycznych i procesów biznesowych. Główne obszary zainteresowań Kamila to systemy monitorowania, automatyzacja i robotyka dla klientów korporacyjnych i instytucji rządowych. Menedżer i inżynier IT specjalizujący się w bezpieczeństwie informacji i budynków. Absolwent 7. edycji Executive MBA w Polskiej Akademii Nauk.

Kraj: Polska

Wystąpienie: Cyfrowa transformacja z automatyzacją w branży transportowej
Piątek, 25.10, 10:45 – 11:05

Nick Bailey

Head of Research Transport Intelligence

Jako szef działu badań, Nick odpowiada za wszystkie produkty badawcze Ti, w tym za flagowy portal TiC Global Intelligence Chain Intelligence (GSCi) oraz raporty rynku logistycznego i sektora pionowego. Nick jest aktywnie zaangażowany w badania produktowe, a także w rozwój nowych możliwości badawczych w Ti. Przed dołączeniem do Ti w 2013 roku, zbierał doświadczenie pracując w handlu międzynarodowym i bezpośrednich inwestycjach zagranicznych, a następnie rozwinął specjalizacje w handlu elektronicznym i logistyce rynków wschodzących, pracując w Europie, Azji, Ameryce Północnej i na Bliskim Wschodzie.

Kraj: Wielka Brytania

Prezentacja: Konsolidacja to nie wszystko. Fuzje i przejęcia w świecie cyfrowej logistyki
Piątek, 25.10, 10:25 – 10:45

Maximilian Schaefer

Współzałożyciel i Dyrektor Zarządzający InstaFreight

Maximilian Schäfer jest współzałożycielem i dyrektorem zarządzającym InstaFreight, cyfrowej firmy spedycyjnej. Absolwent WHU – Otto Beisheim School of Management z tytułem Master of Business Administration zdobytym w Harvard Business School. Przez ostatnich 8 lat swojej kariery zawodowej związany sticte z dziedziną logistyki. Jako asystent zarządu, a później członek kierownictwa TNT, jednej z największych na świecie firm kurierskich, był odpowiedzialny za strategię i budowanie doświadczeń klienta. Z kolei podczas pracy w Lamoda Group, największej firmie modowej e-commerce w WNP, Maximilian Schäfer był odpowiedzialny za logistykę wewnętrzną i ustanowił najlepszą w swojej klasie usługę dostaw w Rosji. Jako dyrektor z zespołem ponad 1000 pracowników, był również odpowiedzialny za przychody i koszty.

Kraj: Niemcy

Prezentacja: Cyfrowe spedycje – szansa czy zagrożenie dla tysięcy tradycyjnych spedytorów?
Czwartek, 24.10, 09:40 – 10:00

Debata: Czy mali, cyfrowi spedytorzy zupełnie zdominują rynek kosztem aktualnych gigantów?
Z udziałem: Ferenc Lajko, Arkadiusz Glinka
Czwartek, 24.10, 10:40 – 11:10

Wystąpienie start-upu: InstaFreight
Czwartek, 24.10

Skontaktuj się z nami
To unikalna szansa zaprezentowania i skonfrontowania swojego punktu widzenia z widownią składającą się
z najważniejszych decydentów w branży.
Zostań partnerem
Poznaj warunki współpracy i rodzaje pakietów sponsorskich.
Skontaktuj się z nami
ZAPISZ SIĘ NA 2020