Prelegenci

Wystąpienia światowej klasy ekspertów i wizjonerów. Mocne, dynamiczne prezentacje, historie opowiadane z perspektywy praktyków, osób zarządzających największymi firmami w branży. Ich dopełnienie będą stanowić panele dyskusyjne. Naprawdę dyskusyjne - dwie osoby, dwa mocne światopoglądy, dwie spojrzenia na problem.
Nabil Malouli
Vice President
DHL
Martin Mellor
Head of Poland
Ericsson
Arkadiusz Glinka
Dyrektor Transportu
C.H. Robinson
Ferenc Lajko
ex-CEO
Waberer's
Asparuh Koev
Założyciel, CEO
Transmetrics
Philipp Ortwein
CEO
InstaFreight
Pieter Kinds
CEO
TenderTool
Maciej Jędrzejczyk
Blockchain Leader CEE
IBM
Szymon Knychalski
Redaktor Naczelny, CEO
Trans.INFO
Karol Suliński
Założyciel, Właściciel i CEO
FREIGHTGROUP.co
Marc Papenhoff
Director of Business Development
InstaFreight
Igor Ziniewicz
Owner & VicePresident
Davidson Consulting
Arkadiusz Kawa
Dr. Hab., dyrektor
Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Logistyki i Magazynowania
Katarzyna Ciupa, PhD
Blockchain Analyst and Consultant, Next Level Thinker
Marek Prószyński
CCO
Trans.eu Group
Renata Davidson
Owner & President
Davidson Consulting
Wkrótce kolejne nazwiska

Nabil Malouli

Vice President DHL

Nabil Malouli to innowator, inwestor i doradca start-upów. Kieruje rozwojem innowacyjnych projektów logistycznych wspierających globalne firmy z listy Fortune 500. Wspólnie ze swoim zespołem zarządza i rozwija inicjatywy związane z e-commerce, cyfryzacją, big data, dronami, pojazdami autonomicznymi, automatyką i robotyką.

Kraj: USA

Prezentacja: Przyszłość logistyki ostatniej mili – ludzie kontra roboty
Piątek, 25.10, 09:00 – 09:45

Martin Mellor

Head of Poland Ericsson

Martin Mellor to ekspert z dziedziny telekomunikacji z ponad 25-letnim doświadczeniem w branży ICT. Jest aktywnym promotorem technologii 5G, mającym realny wpływ wpływ na jej kształt w Polsce. Wraz z centrami R&D Ericssona w Polsce, start-upami i ośrodkami akademickimi opracowuje innowacyjne rozwiązania na realne problemy branży transportowej. Wspiera różnorodność ICT. Był również mentorem podczas IT for SHE 2017.

Kraj: Polska

Wystąpienie: Dzięki 5G łańcuch dostaw już nigdy nie będzie taki sam.
Piątek, 25.10, 11:55 – 12:15

Arkadiusz Glinka

Dyrektor Transportu C.H. Robinson

Ekspert w dziedzinie transportu krajowego i międzynarodowego oraz specjalista w zakresie technik informacyjnych w logistyce m.in. Big Data, systemów zarządzania transportami (TMS) oraz integracji procesów optymalizacji łańcucha dostaw. Z branżą transportową związany od blisko 20 lat. W 2007 roku założył Apreo Logistics, która w ciągu zaledwie pięciu lat stała się jednym z wiodących dostawców usług logistycznych w Polsce, zatrudniając 300 pracowników w 21 biurach w Polsce i w Niemczech. W 2012 roku doprowadził do połączenia Apreo z C.H. Robinson, gdzie objął funkcję Dyrektora Transportu na Europę Środkową i Wschodnią.

Kraj: Polska

Prezentacja: Rola 3PL w transformacji cyfrowego łańcucha dostaw
Czwarte, 24.10, 09:10 – 09:30

Debata: Czy mali, cyfrowi spedytorzy zupełnie zdominują rynek kosztem aktualnych gigantów?
Z udziałem: Philipp Ortwein, Ferenc Lajko
Czwartek, 24.10, 10:40 – 11:10

Ferenc Lajko

ex-CEO Waberer's

Ferenc Lajko jest doświadczonym menedżerem transportu, który odegrał kluczową rolę w przygotowaniu i wprowadzeniu Waberer’s International, europejskiego lidera w dziedzinie transportu ciężarowego o przychodach ponad 730 milionów euro, do wejścia na giełdę papierów wartościowych w 2017 r. W ciągu 14 lat pracy w Waberer’s zarządzał m. in. projektami z dziedziny cyfryzacji procesów wewnętrznych i zewnętrznych firmy, co poprawiło efektywność procesów krajowych i międzynarodowych. Jest zapalonym zwolennikiem cyfrowej rewolucji łańcucha dostaw i wykorzystania inteligentnych technologii w tradycyjnym sektorze transportu.

Kraj: Węgry

Debata: Czy mali, cyfrowi spedytorzy zupełnie zdominują rynek kosztem aktualnych gigantów?
Z udziałem: Philipp Ortwein, Arkadiusz Glinka
Czwartek, 24.10, 10:40 – 11:10

Asparuh Koev

Założyciel, CEO Transmetrics

Asparuh Koev to odnoszący sukcesy przedsiębiorca. Obecnie założyciel i CEO Transmetrics – innowacyjnej firmy oferującej analizę danych, prognozowanie popytu i optymalizację predykcyjną dla branży ładunkowej. Asparuh ma też ponad 20-letnie doświadczenie w tworzeniu i dostarczaniu złożonych rozwiązań informatycznych dla wiodących firm logistycznych na całym świecie.

Kraj: Bułgaria

Wystąpienie: Rozszerzona Inteligencja w planowaniu logistyki. Jak to wygląda od kuchni?
Czwartek, 24.10, 10:00 – 10:20

 

Philipp Ortwein

CEO InstaFreight

Philipp Ortwein jest współzałożycielem i dyrektorem zarządzającym InstaFreight – jednej z najprężniej działających spedycji cyfrowych w Europie, z siedzibą w Berlinie. Instafreight konsoliduje zasoby mocno rozdrobnionych dostawców i oferuje je przewoźnikom online. Philipp jest magistrem zarządzania na Uniwersytecie w Mannheim, ponadto ukończył studia menedżerskie na uniwersytetach Harvard i Stanford. Przez ponad 8 lat doświadczenia zawodowego w Bain & Company i 2 start-upach, które założył zdobył praktyczne doświadczenie w zakresie digitalizacji i zagadnieniach logistyki 4.0.

Kraj: Niemcy

Prezentacja: Cyfrowe spedycje – szansa czy zagrożenie dla tysięcy tradycyjnych spedytorów?
Czwartek, 24.10, 09:40 – 10:00

Debata: Czy mali, cyfrowi spedytorzy zupełnie zdominują rynek kosztem aktualnych gigantów?
Z udziałem: Ferenc Lasko, Arkadiusz Glinka
Czwartek, 24.10, 10:40 – 11:10

Wystąpienie start-upu: InstaFreight
Czwartek, 24.10

Zaproszenie wideo >>> 

Pieter Kinds

CEO TenderTool

Pieter Kinds to właściciel i CEO TenderTool’a, dynamicznie rozwijającej się cloudowej platformy, która obsługuje przetargi na frachty dla przewoźników oraz RFP Management dla spedytorów i przewoźników. Jest także globalnym Dyrektorem ds. Rozwoju Biznesu w ControlPay – firmie wykonującej nawięcej audytów ładunków na wschodniej półkuli. Aktywny od ponad 20 lat, Pieter chętnie dzieli się spostrzeżeniami, przemyśleniami i doświadczeniami na temat nowych technologii, rozwiązań i innowacji w zakresie zamówień logistycznych i audytu frachtu.

Kraj: Holandia

Prezentacja: Jak nie konkurować ceną w dobie “insta pricingu” i transparentnych cen frachtu?
Czwartek, 24.10, 11:40 – 12:00

Maciej Jędrzejczyk

Blockchain Leader CEE IBM

Maciej koncentruje się na rozwiązaniach i usługach blockchain, praktyce dostaw i doskonaleniu transportu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Współpracuje z kluczowymi klientami IBM, identyfikuje miejsca synergii w ramach istniejących sieci biznesowych w celu opracowania i dostarczenia praktycznych rozwiązań. Maciej koncentruje się głównie na analizie i przebudowie procesów biznesowych w łańcuchu dostaw i produkcji. Reprezentował też IBM w sprawach związanych z blockchainem w polskim parlamencie, Ministerstwie Cyfryzacji (Grupa Robocza Blockchain i Walut Cyfrowych), Komisji Nadzoru Finansowego w Polsce oraz Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji.

Kraj: Polska

Debata: Zarządzanie łańcuchem dostaw kontrolowane przez technologię blockchain – utopia, czy namacalna przyszłość?
Z udziałem: Katarzyna Ciupa
Moderator: Karol Suliński
Piątek, 25.10, 13:15 – 13:55

Szymon Knychalski

Redaktor Naczelny, CEO Trans.INFO

Kilkunastoletnie doświadczenie w branży transportowej (Platforma Trans.eu), e-commerce (Neonet) oraz medialnej (money.pl) łączy obecnie jako CEO i redaktor naczelny trans.info – europejskiego serwisu dla transportu i logistyki odwiedzanego przez ponad 700 000 użytkowników miesięcznie. Ewangelista praktycznego wykorzystania danych w ramach idei logistyki 4.0.

Kraj: Polska

Prezentacja: Big data = big challenge. Jak podejmować szybkie decyzje biznesowe w oparciu o posiadane dane
Czwartek, 24.10, 12:20 – 12:40

Karol Suliński

Założyciel, Właściciel i CEO FREIGHTGROUP.co

Ekspert rynku transportowego i logistycznego, z profesjonalną wiedzą teoretyczną oraz wieloletnim, praktycznym doświadczeniem w zakresie transportu drogowego, kolejowego i morskiego oraz rynku magazynowego zdobytym w szeregu państw europejskich. Podzieli się z Państwem swoim know-how w tematach dotyczących transportu, magazynowania i logistyki produkcji zarówno od strony operacyjnej, jak i sprzedażowej. Konsultant firm transportowych, logistycznych, spedycyjnych i innych związanych z szeroko pojętym łańcuchem dostaw.

Kraj: Polska

Debata: Czy mali, cyfrowi spedytorzy zupełnie zdominują rynek kosztem aktualnych gigantów?
Z udziałem: Philipp Ortwein, Arkadiusz Glinka, Ferenc Lajko
Moderator: Karol Suliński
Czwartek, 24.10, 10:40 – 11:10

Debata: Zarządzanie łańcuchem dostaw kontrolowane przez technologię blockchain – utopia, czy namacalna przyszłość?
Z udziałem: Katarzyna Ciupa, Maciej Jędrzejczyk
Moderator: Karol Suliński
Piątek, 25.10, 13:15 – 13:55

Wystąpienie start-upu: FreightJobs
Czwartek, 24.10

Marc Papenhoff

Director of Business Development InstaFreight

Ekspert łańcucha dostaw z ponad 25 letnim doświadczeniem w branży logistycznej. W swojej karierze zajmował się m. in. opracowaniem, wdrażaniem i zarządzaniem innowacyjnymi wdrożeniami rozwiązań konsumenckich w ramach łańcucha dostaw, digitalizacją tradycyjnych modeli biznesowych oraz zarządzaniem zmianą. Obecnie odpowiedzialny za rozwój biznesu w InstaFreight GMBH, wcześniej przez wiele lat związany z DB Schenker jako Global Business Development Vertical Market Automotive i szef projektu Drive4Schenker – który zbudował i prowadził od podstaw.

Igor Ziniewicz

Owner & VicePresident Davidson Consulting

Od 11 lat uczestniczy w realizacji projektów budowy planów ciągłości działania dla wielu instytucji finansowych (banków, towarzystw ubezpieczeniowych), firm z sektora telekomunikacyjnego, przemysłowego i logistycznego. Kierował projektem budowy pierwszego polskiego systemu informatycznego do budowy i aktualizacji planów ciągłości działania. Jest wiodącym ekspertem w projektach prowadzonych w firmach z sektora energetycznego, teleinformatyki i logistyki. Specjalizuje się w zarządzaniu ryzykiem operacyjnym i oraz w tematyce utrzymania ciągłości działania usług ICT. Jest autorem unikalnej metodyki analizy ryzyka stosowanej w projektach BCM.

Kraj: Polska

Prezentacja: Cyber-bezpieczeństwo = czy hakerzy zniszczą łańcuch dostaw?
Piątek, 25.10, 12:35 – 12:55

Arkadiusz Kawa

Dr. Hab., dyrektor Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Logistyki i Magazynowania

Doktor Arkadiusz Kawa, dyrektor Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Logistyki i Magazynowania, autor ponad 300 prac naukowych, dydaktycznych i popularno-naukowych związanych z logistyką, e-commerce, IT i sieciami biznesowymi. W swojej karierze realizował projekty m. in. dla Volkswagen, Landmark (bPost), Poczta Polska, GS1, Deloitte, AT Kearney, KPMG, BCG, Merlin.pl, SGB-Bank, NaviExpert.

Był też ekspertem w ramach projektu „Gospodarka cyfrowa, innowacyjność i konkurencyjność Azji Wschodniej w GVC” prowadzonego przez Instytut Badań Ekonomicznych dla ASEAN i Azji Wschodniej (ERIA). Ponadto, jest głównym badaczem projektu „Tworzenie sieci wartości w handlu elektronicznym pod kątem logistyki i marketingu”.

DR Kawa jest też członkiem Grupy Roboczej ds. Krajowej Inteligentnej Specjalizacji (przyjaznych środowisku rozwiązań transportowych) w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii w Polsce oraz członkiem Wielkopolskiego Forum Inteligentnej Specjalizacji (specjalizowane procesy logistyczne) w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego. Jest ekspertem w programie Vocational Competence Certificate i autorem zawodowych materiałów edukacyjnych dla logistyków.

Jest wykładowcą na studiach podyplomowych w zakresie logistyki i międzynarodowego zarządzania łańcuchami dostaw oraz e-commerce na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Wykłada również zarządzanie łańcuchem dostaw na Politechnice Gdańskiej i Logistyce Międzynarodowej na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Kraj: Polska

Wystąpienie: Odeślij to! Jak zarządzać zwrotami w e-commerce
Piątek, 25.10, 09:45 – 10:05

Katarzyna Ciupa, PhD

Blockchain Analyst and Consultant, Next Level Thinker

Katarzyna Ciupa to doświadczona bizneswoman, specjalizująca się w technologii blockchain i kryptowalutach. W swojej pracy pomaga firmom dostosować aktualne modele biznesowe do wymagań przyszłości, tak aby mogły jak najlepiej skorzystać z technologii blockchain; buduje także własne biznesy, skupione wpokół technologii blockchain. Prowadzi również badania doktoranckie na temat technologii blockchain i została już wyróżniona tytułem OECD 19 ‘Youth ResearchEdge Winner za pracę z zakresu kryptowalut. Ponadto jest mentorką blockchain stowarzyszenia Internet of Things Austria, członkiem Stowarzyszenia Bitcoin Austria oraz głównym mówcą i trenerem Blockchain na różnych konferencjach międzynarodowych (m.in. IoT Fachkongress, BlockchainTech, Smart Energy Week, Blockchain Alliance).

Kraj: Polska

Prezentacja: Zarządzanie łańcuchem dostaw kontrolowane przez technologię blockchain – utopia, czy namacalna przyszłość?
Piątek, 25.10, 12:55 – 13:15

Marek Prószyński

CCO Trans.eu Group

Marek Prószyński to ekspert branży logistycznej z ponad 20 letnim doświadczeniem w zakresie m. in. zarządzania logistyką międzynarodową, sprzedaży oraz rozwoju biznesu i łańcucha dostaw. Aktualnie odpowiedzialny za wdrożenie nowych strategii sprzedaży w Grupie Trans.eu, gdzie jako CCO wdraża działania transformujące łańcuch dostaw w kierunku logistyki 4.0. W swojej karierze pracował na licznych stanowiskach zarządczych w takich firmach jak Gefco, FM Logistics, DB Schenker, Rhenus Logistics, Maersk Line czy Palleteways.

Kraj: Polska

Prezentacja: Cyfrowe spedycje to nie wszystko – rzecz o ekonomii współdzielenia w logistyce
Czwartek, 24.10, 10:20 – 10:40

Renata Davidson

Owner & President Davidson Consulting

Jako pierwsza osoba w regionie CEE uzyskała tytuł Associate Business Continuity Professional (ABCP) przyznawany przez Disaster Recovery Institute International. Kierowała projektami budowy planów ciągłości działania w wielu instytucjach finansowych, firmach z sektora telekomunikacyjnego, przemysłowego i logistycznego. Piastowała funkcję eksperta w zakresie zarządzania ciągłością działania przy Ministerstwie Infrastruktury. Posiada najwyższy poziom certyfikacji potwierdzony certyfikatami akredytowanymi przez Professional Evaluation & Certification Board PECB ISO 22301:2012 Master – License PECB-BCMSM-10000. Pełni funkcję Eksperta Polskiego Centrum Akredytacji w obszarze systemów zarządzania ciągłością działania.

Kraj: Polska

Prezentacja: Jak zapewnić ciągłość łańcucha dostaw w czasie katastrof pogodowych?
Piątek, 25.10, 12:15 – 12:35

Zostań Prelegentem
To unikalna szansa zaprezentowania i skonfrontowania swojego punktu widzenia z widownią składającą się
z najważniejszych decydentów w branży.
Zostań partnerem
Poznaj warunki współpracy i rodzaje pakietów sponsorskich.
Zostań Uczestnikiem
Nie czekaj i weź udział w wydarzeniu.
Zgłoś start-up lub projekt
Podczas sesji hyperSTARTUP prezentować mogą się nie tylko młode firmy, ale także innowacyjne projekty tworzone w ramach większych przedsiębiorstw. Warunek jest jeden - zero PowerPointa - na scenie pojawić się może tylko działający projekt i jego autor(zy). W równe 8 minut muszą przekonać do siebie publiczność, a dodatkowo otrzymają stanowisko do networkingu w lobby.
Kup Bilet